Peeling

Szybka regeneracja skóry

Chyba każda z nas wie, jak ważna jest pielęgnacja skóry twarzy i ciała dzięki stosowaniu regularnych pilingów. Pozwala to nie tylko na usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń na skórze, ale co ważniejsze dzięki temu usuwamy obumarłe komórki  naskórka, co ułatwia wnikanie w głębsze warstwy skóry składników odżywczych zawartych w naszych cudownych kremach, odżywkach i masłach do ciała 🙂 Dodatkowo peelingi pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek – dzięki temu szybciej się ona regeneruje.

Dla miłośniczek słońca- regularny peeling skóry wpływa na wygląd naturalnej opalenizny, staje się ona regularna o jednolitym kolorycie a  co dla nas istotne- utrzymuje się na dłużej! Peelingi sprawiają, że nasza skóra cieszy się lepszą kondycją i to widać.

Ale teraz trochę z praktyki.

Ten prosty zabieg możemy wykonywać w naszym domu. Dzisiaj pokażemy Wam jak to zrobić przy użyciu bardzo prostych składników i produktów.

Peeling z płatków owsianych dla delikatnej skóry

Składniki: płatki owsiane, sok z cytryny, miód

Przygotowanie: płatki owsiane namocz w wodzie i odstaw do napęcznienia. Dodaj resztę składników i wymieszaj. W zależności od tego na jaką partię ciała chcesz użyć masy, dostosuj proporcje. Po namoczeniu ciała wodą,  wmasuj masę z płatków w ciało delikatnymi kolistymi ruchami. Do pomocy w tym idealnie nada się myjka włókninowa w wygodnej formie rękawicy. https://sklep.panw.pl/strona-glowna/102-myjka-wlokninowa-10-szt.html

Myjka włókninowa

Peeling cukrowy z miodem i miętą

Składniki: pół szklanki cukru, 2 łyżki miodu, 1 łyżka oliwy, suszona mięta. Wszystkie produkty mieszamy ze sobą i czekamy chwilę na związanie masy. Całą mieszankę nakładamy na wybrane partie i relaksujemy się przy wspaniałym zapachu mięty i miodu.

Smaczny peeling z kiwi

Składniki: 1 owoc kiwi, 2 łyżki zmielonych płatków owsianych, pół łyżeczki miodu. Przygotowanie jest proste, rozgniatamy owoc i dodajemy pozostałe składniki, mieszamy do uzyskania jednolitej masy.

Do zmywania peelingów możecie użyć naszych kompostowalnych produktów. Chust, kompresów czy ręczników. https://sklep.panw.pl/128-produkty-ekologiczne

Produkty w ciągu 90 dni rozkładają się na biomasę.

Pamiętajcie aby przed zastosowaniem peelingu naturalnego, przeprowadzić próbę alergiczną na skórze. Wszystkie składniki są naturalne ale mogą stanowić alergeny i powodować podrażnienia.

Autor: Anna Tomczak, Joanna Małek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *