TATUAŻ ???

Czemu nie, tylko bezpiecznie.

Zdjęcie autorstwa Алина Матвейчева z Pexels

Wielu z Nas marzy o tatuażu. Wielokrotnie słyszałam, że jak zrobisz jeden to też na pewno następny. Swoją uwagę skupiamy na doborze odpowiedniego studia, artysty czy też unikatowego wzoru, który ma być odzwierciedleniem wydarzenia, wspomnienia czy po prostu pamiątką. Znaczenie tatuaży jest bardzo ważne, wiele osób nosi na skórze przesłanie bądź symbol bardzo istotny w jego życiu. Oczywiście na tatuaże jest też moda. Można sprawdzić najpopularniejsze i powtarzające się wzory, jak jaskółki, zegara czy znaku nieskończoności.

Ważną rolę odgrywa również higiena a co idzie w parze –bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze zabezpieczenie stanowiska pracy. Stoliki, fotele czy podłokietniki oprócz dezynfekcji specjalnymi preparatami można okryć podkładami jednorazowymi. Specjalnie stworzyliśmy linię BLACK  w skład której wchodzą prześcieradła flizelinowe czarne, szare oraz podkłady podfoliowane.

https://sklep.panw.pl/strona-glowna/189-168-podklad-flizelinowy-czarny-rolka.html#/29-rozmiar-60cm_x_50m

https://sklep.panw.pl/strona-glowna/182-215-podklad-med-podfoliowany-na-rolce-40-listkow-32cm-x-50cm.html#/11-kolor-czarny

Są wykonane z materiału, który nie przepuszcza cieczy czy posiada folię zabezpieczającą przed przemoczeniem. Ze względu od potrzeb mamy wiele rozmiarów od szerokości 35 cm do 80 cm.Zdjęcie autorstwa Lucas Guimarães z Pexels

PAMIĘTAJCIE: Wszystko czego nie jesteśmy w stanie w 100% zabezpieczyć lub poddać procesowi sterylizacji powinno być JEDNORAZOWE. Przede wszystkim dlatego, że podczas wykonywania tatuażu naruszana jest ciągłość skóry – kontakt z krwią niesie ryzyko powstania różnego rodzaju zakażeń bakteryjnych czy przenoszenia chorób, głównie WZW typu B i C (wirusowe zapalenie wątroby) oraz HIV.

Podstawą w salonie tatuażu są też rękawiczki nitrylowe. One zabezpieczają przed przedostaniem się drobnoustrojów

https://sklep.panw.pl/strona-glowna/161-469-rekawiczki-medyczne-nitrylowe-100-szt-czarne.html#/14-kolor-niebieski/105-rozmiar-l

Wazelinę nakłada się tylko za pomocą szpatułki. Mamy drewniane w wielu rozmiarach. Są wykonane ze specjalnego drewna i dodatkowo mają gładkie brzegi aby chronić przed uszkodzeniem naskórka.

https://sklep.panw.pl/szukaj?controller=search&poscats=0&s=SZPATU%C5%81KI

Często stosuje się również śliniaki stomatologiczne. One są podfoliowane dzięki czemu bardziej higieniczne. Posiadają kieszonkę na odpady i troczki do umocowania.

https://sklep.panw.pl/szukaj?controller=search&poscats=0&s=%C5%9ALINIAK

Skórę przed zabiegiem dokładnie odkażamy i odtłuszczamy. Do tego wyznaczono  specjalne preparaty do dezynfekcji skóry.

Niezbędne są również pojemniki na odpady medyczne. Dostępne jest wiele rozmiarów w zależności od rodzaju i rozmiaru odpadów.

Podczas wykonywania zabiegów używamy  również ręczników jednorazowych. Tutaj mogę polecić ręczniki AIRLAID, które ze względu na swoją wytrzymałość mogą być również stosowane jako podkłady zabezpieczające. W ofercie znajdziecie je w wersji składanej czy rolce o wysokości 27,5 cm.

Polecam również ręczniki/podkłady kosmetyczne w kolorze czarnym. Do wyboru dwie struktury: gładka i dziurkowana. Teraz mamy limitowaną okazje i atrakcyjną cenę tych produktów.

https://sklep.panw.pl/strona-glowna/245-recznik-wlokninowy-perforowany-50-sztuk.html

Oczywiście można używać ręczników celulozowych, 2 warstwowych które posiadają wygodną perforacje i są bardziej miękkie.

Pozostaje mi tylko życzyć Wam samych udanych tatuaży. Wspaniałych doznań wizualnych, na pewno nie bólowych 🙂 Pamiętajcie aby wspierać dobre salony i polecać wybitnych artystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *