Czy wiesz jaki pilnik do paznokci wybrać?

Przybliżymy wam jakie rozróżniamy pilniki jednorazowe i podpowiemy jakie warto wybrać.

Pilniki jednorazowe, papierowe  – kształty

Kształt pilnika do paznokci nie wpływa w żaden sposób na kondycję paznokcia. Jedynie może on ułatwić nam lub utrudnić wykonywanie stylizacji.  Wszystko zależy od upodobań osoby pracującej z paznokciami.

  • Pilnik prosty – jest to najbardziej popularny kształt pilnika jednorazowego. Najlepszy do nadawania pożądanego przez nas kształtu paznokcia oraz do ich skracania.
  • Pilnik banan – ułatwia on pracę przy skórkach. Jego zagięty kształt sprawia że można nim dotrzeć do zakamarków na płytce paznokcia.
  • Pilnik półksiężyc/łódka – jest to połączenie pilnika prostego i pilnika banana. Jest on bardzo uniwersalny i idealnie sprawdzi się dla osób które manicure wykonują samodzielnie.
  • Pilnik kostka – to inaczej blok polerski. Służy głównie do wyrównywania nierówności występujących na pytce oraz do jej zmatowienia.
  • Pilnik polerka – to pilnik o wysokiej gradacji (ziarnistości). Rewelacyjnie sprawdzi się przy płytce naturalnej – do jej wyrównania i do jej zmatowienia.

Pilniki jednorazowe, papierowe  – gradacja/ziarnistość

Każdy pilnik jednorazowy ma umieszczone pewne numery.  Jest to określenie gradacji czyli ziarnistości. To oznaczenie ilości ziarenek które mieszczą się na 1 cm 2 na powierzchni pilnika. Dobiera się ją po to by do danej stylizacji użyć odpowiedniej ostrości pilnika.

Delikatniejsze – drobniejsze  – stosuje się do opiłowania naturalnej płytki paznokcia.  Natomiast mocniejsze  – gruboziarniste – używa się do paznokci żelowych, akrylowych i hybrydowych.

  • Pilniki gruboziarniste to te o ziarnistości od 80 do 100. Służą one do zdejmowania paznokci żelowych, akrylowych i hybrydowych.
  • Pilniki średnioziarniste to pilniki tak zwane klasyczne o  gradacji od 100 do 180. Są one najbardziej popularne i doskonale sprawdzą się przy opracowywaniu naturalnej płytki oraz przy pracy z paznokciami żelowymi, akrylowymi i hybrydowymi. Można je zakupić w każdej drogerii.
  • Pilniki drobnoziarniste to  pilniki z gradacją od 240 do 500. Służą one do końcowej „obróbki” paznokci żelowych, akrylowych i hybrydowych lub do wygładzenia naturalnej płytki paznokcia.
  • Wszystkie gradacje z oznaczeniem 600 – to pilniki zwane polerkami. Są one bardzo delikatne i idealnie sprawdzą się wyrównywania i zmatowienia naturalnej płytki paznokcia.

Warto pamiętać:

– pilników papierowych nie da się zdezynfekować!!!

– stosowane są w salonach kosmetycznych wyłącznie jednorazowo – jeden pilniczek dla jednej klientki!!!

Autor: Joanna Pewińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *