Najlepsze sposoby na relaks – uwolnij głowę od stresu!

Na co dzień cały czas się gdzieś spieszymy. Do pracy, na zakupy, na autobus, po dzieci, na zajęcia… Można byłoby wymieniać i wymieniać. Pośpiech i ciągły stan gotowości do działania powoduje, że nasz organizm czuje się wycieńczony i spięty. Natłok codziennych obowiązków i spraw wywołuje u nas wysoki poziom stresu. Aby zachować równowagę psychiczną i fizyczną naszego organizmu, musimy o niego zadbać. W jaki sposób? Serwując sobie regularnie sporą dawkę relaksu! Co w tym celu sprawdzi się najlepiej?

Magiczna moc masażu

Masaże relaksacyjne to jeden z niezastąpionych sposób na rozluźnienie mięśni oraz uwolnienie głowy od przytłaczających myśli. W salonach panuje zawsze miła, przyjemna atmosfera. Masaż świetnie zadziała na nasze spięte ciało, a zapach olejków eterycznych wpłynie na poprawę naszego samopoczucia. Profesjonalni masażyści zadbają o to, abyśmy podczas sesji czuli się komfortowo i wygodnie. W tym celu swoim klientom oferują jednorazową bieliznę, ręczniki i klapki, dzięki którym możesz mieć pewność, że nic nie zagraża Twojemu zdrowiu i w pełni się zrelaksować.

Poczuj stan nieważkości

Bardzo ciekawą i nietypową formą relaksu jest floating. Co to takiego? Jest to unoszenie się na wodzie, które daje wrażenie nieważkości. Jest to możliwe, dzięki specjalnej kapsule odpływowej, która jest wypełniona roztworem soli. Woda jest podgrzewana do temperatury naszego ciała, dlatego też towarzyszy nam wrażenie braku grawitacji. Podczas sesji floatingowej nasz mózg wytwarza endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Pomaga to zmniejszać poziom stresu oraz uczucie spiętych i obolałych mięśni. Godzinna sesja jest porównywalna do regeneracji organizmu podczas czterogodzinnego snu!

W domowym zaciszu

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na relaks poza domem, to mamy dla Ciebie kilka alternatyw! Przecież zawsze możesz to zrobić w domowym zaciszu. Pomyśl o tym, co sprawia Ci największą przyjemność. Może jest to czytanie, gotowanie, rysowanie lub szydełkowanie? Niezależnie od tego, jaka jest to czynność, sięgnij po to zawsze, gdy potrzebujesz się zrelaksować. Warto jest również zrobić sobie detoks od telefonu, laptopa i telewizora, przez które ciężko jest nam skupić się na sobie i swoich myślach. Usiądź w ciszy, poćwicz oddech lub wyjdź na spacer. Pomoże Ci to nabrać dystansu to otaczających Ciebie spraw. Świetnym sposobem jest również odprężająca kąpiel z dodatkiem olejków. Nawet 20 minut w wannie pełnej piany potrafi zdziałać cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *