Mężczyzna w salonie kosmetycznym

Klienci salonów kosmetycznych to nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. W sezonie letnim odkrywamy więcej swojego ciała niż zazwyczaj,dlatego też zależy nam, aby było w jak najlepszej kondycji. Zatem z jakich zabiegów mogą korzystać panowie, aby dbać o wygląd swojego ciała?

Ostatnio pisaliśmy o tym jakie zabiegi twarzy polecamy dla mężczyzn. Dzisiejszy wpis poświęcimy zabiegom na całe ciało.

Masaże

Pomimo tego, że mamy sezon urlopowy, to nie każdy w tym czasie może pozwolić sobie na upragniony relaks i odpoczynek. W zamian za to proponujemy wybrać się do salonu masażu i tam oddać się w ręce specjalisty. Masaż relaksacyjny spowoduje odprężenie, rozluźnienie mięśni, a zastosowane dodatkowo olejki aromaterapeutyczne załagodzą skutki stresu. Jest to najczęściej wybierany typ masażu przez mężczyzn, ale nie jedyny. Panowie, zwłaszcza Ci aktywnie uprawiający sport, korzystają również z masażu przeciwbólowego. Kosmetyki, które są używane do jego wykonania, zawierają w sobie witaminy, minerały oraz enzymy, które pomagają zregenerować, a przy okazji odmłodzić skórę oraz odprężyć całe ciało.

Odpowiednie nawilżenie skóry

Nie od dziś wiadomo, że kobiety przywiązują większą uwagę do pielęgnacji ciała oraz jego odpowiedniego nawilżenia. Panom zdarza się często zapominać o balsamowaniu ciała, bądź też uważają to za zbędne. Tymczasem długie gorące kąpiele, brak wystarczającego nawodnienia oraz wysokie temperatury latem wpływają bardzo negatywnie na stan naszej skóry. W takiej sytuacji warto raz na jakiś czas wybrać się do SPA i zafundować sobie peeling całego ciała, a następnie masaż odpowiednimi dla naszej skóry olejkami.

Niedoskonałości

Rozstępy to nie tylko kompleks kobiet. Występują one również u mężczyzn, ale najczęściej z innych przyczyn. Jedną z nich może być szybki wzrost w okresie dojrzewania. Paradoksalnie rozstępy często pojawiają się u panów dbających o wygląd swojego ciała. Przyczynia się do tego intensywne uprawianie sportów siłowych, które powoduje gwałtowny przyrost masy ciała. Dla niektórych osób takie niedoskonałości mogą być nieestetyczne i wywoływać kompleksy. Na szczęście można im zapobiegać lub pozbyć się tych, które zdążyły zagościć na naszym ciele. W przypadku starszych, białych rozstępów należy działać głębiej, dlatego idealnie sprawdzi się tutaj metoda łączona – radiofrekwencja mikroigłowa.Ten sam zabieg można stosować również w przypadku blizn np. potrądzikowych oraz zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *